SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Diş Macunu

BEBEK DİŞ MACUNU

Bebeğinizi kucağınıza aldınız ve artık ailenize yeni bir birey eklendi. Her şeyini ilmek ilmek işleyeceğiniz bir melek var ellerinizde. Kendi ayakları üstünde durana kadar sizin verdiklerinizle, hissettirdiklerinizle, bakımınızla yaşamını şekillendirecek olması üzerinize büyük sorumluluk yükleyecektir. Bebeğinizin büyüme sürecinde her şeyini en ince ayrıntısına kadar düşünmeniz, okumanız, araştırmanız gerekebilir. Her bebek biricik olduğundan büyüme hızları da farklılık gösterir. Her bebekte farklılık gösterse de yaklaşık 6 aylıktan itibaren ilk dişleri çıkmaya başlar. Bebekken de diş temizliğini sağlayacak kişi ebeveynleridir. Ağız ve diş sağlığı bebeğiniz için dikkat etmeniz gereken konulardandır. Ne kadar erken bakım yapmaya başlarsanız, bebeğiniz diş çıkarma sürecini o kadar iyi geçirir ve ileride yaşanabilecek çürük sorunlarına engel olmak için adım atmış olursunuz. Bebek diş macunu bebeğinizin dişleri için kullanabileceğiniz temizlik ürünlerindendir.

Bebekler İçin Diş Macunu Ne Zaman Kullanmaya Başlanmalı?

Bebeğinizin ilk süt dişinin çıkmasından itibaren diş macunu kullanmanızı öneririz. Ek gıdalara başlamasıyla birlikte bebeğiniz diş temizliğine ihtiyaç duyar. Ek gıdalarla beraber bebeğinizin diş yüzeylerinde yemek artıkları birikmeye başlar. Bu ağzında kötü bir tat oluşmasına neden olur. Bu süreçte bebeğiniz için yutulabilir diş macunu kullanabilirsiniz. Bu macunlar yutulabilir özellikte olduğu için koruyucu maddeler içermez. Bu sayede bebeğinizin yutmasında bir sakınca yoktur. İçeriğinde bulunan papatya ve ıhlamur özleri bebeğinizin diş çıkartma döneminde iltihap giderici etki gösterir. Böylece bebeğinizin rahatlamasına da yardımcı olur. Güzel kokusu ve tadıyla da bebeğinizin hoşuna gidecektir. Günde 2 kez fırçalamanız yeterli olacaktır.

Bebeğinize Diş Fırçalama Alışkanlığını Erkenden Kazandırabilirsiniz

Bebeğiniz için alacağınız yutulabilir diş macunu, bebeğinizin dişlerini korurken aynı zamanda diş çıkarma dönemini de rahat atlatmasını sağlar. Diş macunuyla temizleme işlemini ilk zamanlarında sizin yapmanız gerekmektedir. İlerleyen zamanlarda ince motor alışkanlıkları kazanmasıyla birlikte, bebeğinizin eline vereceğiniz diş fırçasıyla dişlerini fırçalamayı oyun haline getirebilir. Diş fırçası mutlaka bebeğinize uygun yapıda olmalıdır. Bebeğinizin önüne koyacağınız bir bardak içme suyu ve fırçasına süreceğiniz bezelye tanesi büyüklüğündeki yutulabilen diş macunu bebeğinizin diş fırçalamayı oyunla öğrenmesini sağlayacaktır. Dişlerinin kaşınmasından dolayı bu durum hoşuna gidecektir. Bebeğiniz bu durumdan hoşlanmıyorsa ısrarcı davranmamanızda fayda var. Zamana bırakın, çünkü bebeğiniz büyüdükçe zaman içinde bazı davranışları değişecektir.

Diş Fırçalamak Bebeğiniz İçin Çok Keyifli Bir Etkinlik Haline Dönüşsün

Bebeğinizin dişleri 2,5 – 3 yaşında tamamlanır. Bebekler diş bakımını ebeveynleri desteğiyle yapabilirler. Bebeklerin öğrenmeleri gözlem yoluyladır ve çevresindekileri model alırlar. Taklit etmeye bayılırlar, sizin yaptıklarınızı yapabilmek hoşlarına gider. Heveslenip kendi dişlerini sizinle birlikte fırçalamak isteyebilirler. Denemesine izin vererek sizin de yardımınızla 2,5-3 yaşından sonra çocuk diş macunu kullanmaya başlayabilirsiniz. Çocuk diş macunları yutulabilir özelliktedir. Bu nedenle çocuğum diş macununu tüküremiyor diye endişe etmenize de gerek yoktur. Tatlarının güzel olması da çocuklarınızın dişlerini fırçalama motivasyonunun artmasında bir etkendir. Dişerini fırçalaması çürümeyi engellemesi ve diş minesini güçlendirmesinin yanında, bebeğiniz için hayatı boyunca yapması gereken bir davranışı kazandırmak için bir adım atmış olursunuz.

Bebeğiniz İçin Gönül Rahatlığıyla Kullanacağınız Diş Macunları ebebek’te!

Bebeğiniz sağlıklı ve huzurlu oldukça sizler de mutlu olacaksınız. Unutmayın ki bebeğinizin ağız ve diş sağlığı için yapacağınız her şey onun şimdisine ve geleceğine yatırımdır. Siz bu yatırımı yaparken bizler de ebebek ailesi olarak yanınızda olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bebeğiniz için alacağınız güvenilir markalara ait bebek diş macunu çeşitlerini ebebek’ten uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.