SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Yenidoğan Şapka

YENİDOĞAN ŞAPKA

Alışveriş yapmayı herkes çok sever; ancak bebekler için yapılan alışveriş bir başka heyecanlıdır. Bebeğiniz dünyaya gelmeden alışveriş listesi çoktan belli olur; alışveriş yapılır ve ihtiyaçlar tamamlanır. Bu listede bulunan ürünlerden biri olan yenidoğan şapka nasıl seçilir, nelere dikkat edilmelidir, fiyatları nelerdir gelin bir göz atalım.

Bebekler için alınan her eşyaya üst düzey özen gösterilir. Yenidoğanlar dünyaya henüz geldikleri ve savunmasız oldukları için daha çok korunmaya ihtiyaç duyarlar. Yenidoğan şapkası, bebeklerin başlarını soğuktan ve diğer dış etkilerden korumaya yarar. Özellikle soğuk kış aylarında dışarı çıkarken, banyo yaptıktan sonra, rüzgârlı havalarda ve bizim için sıradan ama yenidoğanlar için zorlu şartlarda bebek için azımsanmayacak düzeyde önemli bir kalkan oluşturur.

Yenidoğan Şapka Fiyatları Her Bütçeye Uyum Sağlıyor

Birçok marka, model ve fiyatta yenidoğan şapkası bulmak mümkündür. Birçok masrafı beraberinde getiren bebekler için belki de en uygun fiyatlı ihtiyaçlar arasında bulunan yenidoğan şapkaları fiyatları sizi zorlamayacaktır. Eğer takip ederseniz ebebekteki kampanyalardan faydalanabilir ve %70’e varan indirimlerle yenidoğan şapkası satın alabilirsiniz.

Bazı ürünlerde fiyata eldiven ve önlük de dahil olabiliyor. Bu tür kombin ürünler ekonomik olarak daha avantajlıdır. İki adet eldiven, bir adet önlük ve bir adet yenidoğan şapkası içeren dört parça ürünü indirimli olarak çok uygun bir fiyata dahi satın alabilirsiniz. Onlarca renk seçeneği içinden seçim yapmak zor olsa da açık renkli modeller daha az bakteri tutar. Hayvan figürleri içeren modeller ile bebeğinizin giyim tarzını eğlenceli bir şekle dönüştürebilirsiniz. Sektörün bilinen markaları, farklı yenidoğan bebek şapka modelleri ile geniş bir kitleye hitap etmektedirler. Bu markaların tamamını ebebek’te bulabilirsiniz.

Çeşit Çeşit Yenidoğan Bebek Şapka Modelleri Seçim Yapmayı Zorlaştırıyor

Bebekler için kıyafet seçmek çok eğlencelidir. Birçok marka ve modeldeki ürünlerden seçim yapmanın zorluğu, yaratıcı ve keyifli modeller arasından hangisinin seçileceğine karar verilememesidir. Bebek modası diye bir kavram vardır ve artık ebeveynler moda akımlarını takip ederek bebeklerinin de modaya uygun giyinmesini sağlamaktadırlar. Hatta son yıllarda yenidoğan modası diye farklı bir kavram dahi ortaya çıkmıştır. Yenidoğan bebek şapka modelleri de modanın akışından nasibini almaktadır.

Modeller birçok farklı renkte ve desendedir. Yenidoğan şapkası tek başına satın alınabileceği gibi başka ürünlerle kombin yapılmış şekilde de bulunabilir. Birbiri ile uyumlu renk ve desenlerde olan modeller; şapka, önlük ve eldivenden oluşur. Bu modeller ekonomik olarak da daha uygundur.

Yenidoğan Şapkası Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yenidoğan bebekler için üretilen ürünler çok daha kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Üretimlerinde hassas ciltlerine zarar vermeyecek dokuda ve  zararlı kimyasallar içermeyen boyalar kullanılarak renklendirilmiş tekstil ürünleri kullanılır. Pamuk oranı %100 olan şapkalar terletmez, sentetik ürünlere göre sağlık açısından çok daha iyidir.

Yenidoğan şapka modelleri içinden seçim yaparken dikkat etmeniz gereken başka özellikler de vardır. Örneğin, çıtçıtlarında nikel ve benzeri zararlı kimyasallar kullanılmamış olmalıdır. Su bazlı baskı tekniği kullanılarak boyanmış olması alerji riskini azaltır. Dikiş yerleri cilde temas etmemelidir. Dikiş noktalarındaki sivrilmiş ve sert bölümler bebeğin cildinde tahrişe neden olabilir. Anti-bakteriyel ve anti-alerjik ürünler de yenidoğan sağlığı için tercih sebebidir.

Yenidoğan Şapkaları Cinsiyete Göre Ne Gibi Farklar İçerir?

Erkek bebekler için daha çok mavi ve lacivert ağırlıklı renkler öne çıkarken, kızlar için daha çok pembe, mor ve eflatun gibi çiçeksi renkler ön plandadır. Yenidoğanların cinsiyetlerini ilk bakışta ayırmak zordur. Bebeğinizi ilk defa gören kişilerin, ilk bakışta cinsiyetlerini doğru tahmin edebilmeleri açısından kullanılan renkler önem arz eder.

Yenidoğanlar için yenidoğan şapka seçimi de dahil olmak üzere alışveriş her zaman daha zordur. İçerdiği figürler ve renklerin güzelliği sayesinde ebeveynler hepsini birden almak isteyebilir. Tabii ki endişelenmenize gerek yok. Fiyat araştırması yaptıktan sonra da göreceksiniz ki ebebekte tüm modellerden alsanız dahi zarar etmezsiniz. Bebek modası, ürünün içerdiği maddeler, sağlık koşulları gibi etkenlere dikkat ettiğiniz sürece şapka seçimini hatalı yapma şansınız da olmayacaktır.