SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Yenidoğan Eldiven

YENİDOĞAN BEBEĞİNİZİN ELLERİNİ ELDİVEN GİYDİREREK KORUYABİLİRSİNİZ

Bebeğiniz dünyaya geliyor ve ona alışveriş yapmak için zaman artık daralıyor. Ancak amacınız bebeğinizin dolabını pratik giysilerle tıka basa doldurmak ve bebeğinizi rahatsız edebilecek eşyaları almak değil, para kaybı olan kıyafetlerden kaçınmak olmalıdır. Onun için alacağınız aksesuarlar da önemli birer ayrıntıdır. Yenidoğan eldiven, şapka, çorap, önlük gibi küçük parçaları seçerken estetik açıdan değerlendirmenin yanı sıra yumuşaklığı, dayanıklılığı ve güvenliği de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Minicik Eller Bebek Eldiveni ile Üşümesin!

Ana babalar, kıymetli yeni doğmuş olan bebeklerinin üzerine titrerken, bazen nasıl davranması gerektiğini veya onların neye ihtiyaç duyduğunu bilemez. Karnı mı acıktı, ağrısı mı var, üşüdü mü? Zamanla bebeğinizin dilinden anlayacak ve uzman bir ebeveyne dönüşeceksiniz.

Çoğu yenidoğan bebeğin elleri mavimsi renktedir veya dokunulduğunda soğuk olduğu hissedilir. Bazı ebeveynler için sorun ise bebeğin yanlışlıkla yüzündeki deriyi çizen uzun ve keskin tırnakları olabilir. Bebek eldiveni, bu iki problem için de iyi bir çözüm gibi görünebilir. Hem üşümelerini hem de kendilerine zarar vermelerini engeller.

Yenidoğan Eldiven Kullanımının Yararları

Bu kadar küçük bebeklerin uzun ve jilet kadar keskin tırnaklara sahip olması şaşırtıcı, değil mi?  Düzenli tırnak bakımlarında bile, bebeğinizin minik tırnaklarının keskin ve pürüzlü olması olağandır. Bebeğinizin elinin kavrama mesafesine giren herkes bunu rahatlıkla anlayabilir. Ne yazık ki, bebeğinizin keskin tırnakları, özellikle de derinin derinliklerinde olduğu zaman, hassas cildini çizebilir. Bu küçük çizikleri önlemeye yardım etmek için yenidoğan eldiven kullanımı devreye girecektir. Bu basit bir çözüm gibi geliyor ama yenidoğan eldiveni kullanımında ciddi ölçüde insanların düşünceleri bölünmüş durumdadır.

Uyku Esnasında Elleri Havalandırın

Bazı uzmanlar, yumuşak yenidoğan eldivenlerin yenidoğan bebeğin uyurken yüzünün çizmesini önlemeye yardımcı olabileceği düşüncesindedir. Ancak bebeğinizin uyuduğu zamanki yenidoğan eldiveni kullanımları konusunda tavsiyede bulunmazlar. Ama herkes bebekler için yenidoğan eldivenlerinin bir savunucusu olacak değildir. Kimi çocuk doktorları, bebeklerin gelişim amacıyla ellerinden özgürce faydalanmaları gerektiğini ve bebeklerin uyku sırasında kendileri çizerek ciddi hasarlara neden olma olasılıklarının çok düşük olduğunu söyler. 

Tırnakları Keserken Aman Dikkat!

Bebeğinizin tırnaklarını kesmek ve törpülemek bir güvenlik önlemi olabilir. Tabii henüz anne baba olmuş kişiler için küçük bir bebeğin tırnaklarını kontrol altında tutmak o kadar da kolay değildir. Yenidoğan uzuvlarının üzerinde kontrol sağlamak oldukça zordur. Bebek uyurken tırnaklarına bakım yapabilirsiniz; ama bebeğiniz ellerini birden açabilir. Bazen en iyi çabayı göstermenize rağmen küçüğünüzün tırnaklarını keserken minik parmakları incitebilirsiniz. Bu yüzden, bebeğinizin yüzünü çizmesini önlemeye yardımcı olup ellerinin ısı dengesini sağlamak için iyi bir yol olarak yenidoğan eldivenler önerilmektedir. 

Yenidoğan Eldiven Modelleri İçin Seçenekleriniz

El kapakları olarak da bilinen yenidoğan bebek eldivenleri, bebeklerin çok keskin olan tırnaklarının hassas cildini çizmesini önlemek için minik elleri kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Yenidoğan eldiven modelleri çok çeşitlidir diyemeyiz. Yenidoğan eldiveni, el bileği elastikiyetine sahip olup bebeğinizin bileğini yumuşak bir biçimde sarmasını sağlar. Bazı yenidoğan bebek eldiveninin bilek kısmı şerit ile bazıları ise ince lastik ile sıkılaştırılmıştır. Daha ayrıntılı bir inceleme için ebebek’e bakmanızda yarar vardır.

Birbirinden Sevimli ve Ucuz Yenidoğan Eldivenleri ebebek’te

Birçok bebek, doğumdan hemen sonra dokunma duyularını keşfetmeyi, örneğin anne ve babanın ellerini tutmayı sever. Ellerine geçirebilecekleri her şeye dokunmaya devam edeceklerini göreceksiniz. Ancak tırnakları ise bir jilet keskinliğinde olabilmektedir. Bebeğinize yenidoğan eldiven takarak hassas cildini çizilmekten koruyacak ve ellerinin üşümesini engelleyeceksiniz.