SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Hamile Sabahlık

HAMİLE SABAHLIK

O mutlu günü hepiniz hatırlıyorsunuz değil mi? Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz ilk günden bahsediyoruz. Eminiz ki çocuk sahibi olacak tüm kadınlar aynı mutluluk ve heyecanı yaşamıştır. Tabii bu haberden hemen sonra hazırlıklar başlar. Hamile kadınların yapması gereken hazırlıklar internetten araştırılır, büyüklere sorulur ve liste hazırlanır. Oldukça kabarık bu listede hamile sabahlık gözünüze çarptıysa ve bunu nasıl seçeceğinizi bilmiyorsanız endişelenmeyin, bu yazımızda hamile sabahlık ile ilgili geniş bir bilgi bulacaksınız.

Hamilelik ne kadar mutluluk verici olsa da bazı zorlukları elbette vardır. Alınan kilolarla birlikte bebeğin büyümesi bir araya gelince artık ne kıyafetler olmaya başlar ne de kullanılan diğer eşyalar. Bu durumda hamilelik için özel olarak üretilmiş ürünlere yönelmeniz gerekir. Bu ürünlerden biri de hamile sabahlıktır. Hamile sabahlıkları karın bölgesinde daha geniş ve esnektir. Bu sayede büyüyen karnınıza rahatlıkla uyum sağlar.

Zevkinize Göre Hamile Sabahlık Modelleri Ebebek’te

Normal yaşamda kullandığınız ürünlerde olduğu gibi hamilelik sırasında kullanacağınız ürünlerde de çok çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Öncelikle kumaş türlerine göre ayrılan sabahlıklar hamileliğin dönemine göre de farklı modeller ile satışa sunulabilir. Hamile sabahlık modelleri genellikle ipekli, pamuklu, polar ve penye kumaşlardan üretilir. Modeller doğumdan önce ve sonra kullanılanlar olarak da ayrılabilir.

Doğumdan sonrası için olan modellerde genellikle emzirme için rahat kullanım olanağı sağlayacak bölümler bulunur. Doğum öncesi ürünlere göre karın inmiş olacağından daha dardır ve kullanım olarak daha rahattır.Doğum öncesi modeller ise karnın sürekli büyüyeceği düşünülerek daha esnek kumaşlardan üretilir. Böylece darlaşma problemi olmadan hamileliğin başından sonuna kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mevsimlere Göre Kumaş Çeşitlerine Dikkat Etmek Gerekiyor

Pamuklu kumaşlar kış aylarında daha çok tercih edilir, vücut ısısını korurken terletmeyen yapılarıyla ön plana çıkarlar. İpek ve penye kumaşlar ise daha çok yaz aylarında tercih edilir. Daha incedirler ve serin tutarlar. Penye kumaşlar çok esnektir ve kullanımı çok rahattır. Polar kumaşlardan üretilen hamile sabahlık modelleri de yine kış aylarında daha çok tercih edilir. Sıcak tutma özellikleri vardır.

Lohusa Sabahlık Takımı ve Hamile Sabahlık Takımı Arasında Ne Fark Var?

Hamileler için üretilen sabahlık takımları doğum öncesi ve sonrası için farklı üretilebilir demiştik. Doğum sonrası için ürünlerden bir tanesi lohusa sabahlık takımı olarak karşımıza çıkıyor. Lohusalık dönemi doğumdan sonraki 40 günlük süreç için kullanılan bir tabirdir. Bu dönemde bebeğin çok sık emzirilmesi gerekir. Özellikle sabahları bebek uyandığı gibi beslenmek isteyeceğinden emzirmeye uygun olmayan sabahlık takımları gerçek bir eziyete dönüşebilir. Lohusa sabahlık takımları emzirmeye çok uygundur. Buna ek olarak bu dönemde dikiş kanamaları veya vajinal akıntılar olabileceği için sık tuvalete gitme ihtiyacı olabilir. Bu tür durumlarda rahat kullanım olanağı sağlarlar.

Hamile Sabahlık Alırken Neye Dikkat Etmeliyim?

Uygun fiyatlar tabii ki bütçeyi korumak ve diğer masraflara da bütçe ayırmak için önemli ancak yine de çok ucuza kaçmamak gerekiyor. Kaliteli ürünler sizin ve bebeğinizin sağlığını korumaya yardımcı olurken rahat bir gebelik ve lohusalık dönemi geçirmenizi de sağlıyor.

Kumaş kalitesinin ön plana çıktığı hamile sabahlıklarda ürünlerin antibakteriyel ve antialerjik özelliklere sahip olmasında büyük fayda var; çünkü gebe iken bir hastalığa yakalanılırsa bu bebeği de etkileyebilir. Doğumdan sonra ise hastalıklar emzirme sırasında bebeğe bulaşabilir. Bu yüzden sağlığınızı tehlikeye atmayacağından emin olduğunuz ürünlerden almanız ve güvendiğiniz yerlerden alışveriş yapmanız tavsiye edilir.

Kaliteli Bir Yaşam İnce Detaylarda Gizlidir

Belki ufak detaylar gibi görünebilir; fakat annenin yaşam kalitesinin artması için gerekli birçok ürün bulunmaktadır. Hamile sabahlık da bu ürünlerden bir tanesidir. Annelerin yaşadığı zorlukları bir nebze de olsa hafifleten bu tür özel çözümleri kullanmak hem anne hem de bebek için faydalı olacaktır