SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Eğitici Halkalar

BEBEK EĞİTİCİ HALKALAR

Minik bebekler, daha anne karnındayken çevresindeki seslere karşı duyarlıydı ve dünyayı bu seslerle tanımaya başlamıştı. Ancak doğduğu günden itibaren çevresinde sadece ses değil ısı, sıcaklık, sertlik, yumuşaklık, renk, şekil ve daha birçok uyaran bulunan bebekler hızla öğrenmeye ve çevresini tanımaya başlarlar. Siz ebeveynlerin en önemli sorumluluklarından biri bebeğinizin zekâ, sosyal ve duygusal gelişimini destekleyecek çevresel uyaranların bulunduğu ortamlar yaratmaktır. Bebek eğitici halkalar, iyi bir öğrenme ortamında bulunması gereken temel oyuncaklardan birisidir.

Bebeğime Neden Halka Oyuncak Almalıyım?

Bebeğiniz, doğduğu günden itibaren basit sebep-sonuç ilişkileri kurmaya başlar. Örneğin, acıkan veya altını kirleten bebek istemsiz olarak ağlamaya başlar. Ağladıktan kısa bir süre sonra ise; annesinin yanına gelerek karnını doyurduğunu, altını değiştirdiğini ve kucağına aldığını fark eden bebek basit bir sebep-sonuç ilişkisi keşfeder. “Ağladığımda annem yanıma gelecek ve ihtiyaçlarımı giderecek.” Bu sebep-sonuç ilişkileri sayesinde temel ihtiyaçlarını gidermeyle başlayan bebeğiniz, zamanla analitik düşünebilen, problem çözmeye odaklı ve yaratıcı bir birey olmanın temellerini atmasını sağlayacak, daha karmaşık bilişsel ilişkiler kurabilecektir. Bebek eğitici halkalar bu süreçte, bebeğinizin gelişimini destekleyecek en iyi yardımcılarından biri olacaktır. Bu ürün bebeğinizin renkleri, koordinasyon oluşturmayı ve sıralamayı öğrenmesini sağlar. Miniğiniz halka oyuncak ile oynarken hatalı sıralama yaptığı takdirde, hatalı bir dizilim oluşturduğunu kendisi fark ederek, kolayca düzeltebilir. Böylece miniğiniz, sizin ya da bir başkasının kendisine yanlış yaptığını söylemesine gerek kalmadan, özgürce hata yapma ve hatalarını kendi otokontrolüyle düzeltme şansı bulur. Hata yapmaktan korkmayan çocuk, denemekten ve başarısız olmaktan da korkmaz. Başarısızlık korkusu yaşamayan çocuk ise pes etmeden yaratıcı çözümler üreterek başarıya ulaşmanın hazzını yaşar.

Halka Oyuncak Modelleri

Halka oyuncaklar, büyükten küçüğe doğru giden sıralı boylarda, miniğinizin yaşına göre 5, 6,7 ya da 8 halkadan oluşabilir. Ürün, plastik ya da tahtadan yapılmış bir zemin üzerinde bulunan uzun bir çubuğun etrafına halkaların dizilebileceği şekilde tasarlanmıştır. Tahta zemin ve tahta çubuk sert malzemeden oluştuğundan dolayı daha çok 2 yaş üzeri bebeklere hitap ederken, plastik bebek eğitici halkalar 0 yaştan itibaren güvenle kullanılabilir. Oyuncak zemini sallanan ve sabit olmak üzere iki farklı seçenekle üretilir. Zemin üzerindeki sabit çubuğa dizilecek olan halkaların her biri farklı ve canlı renklerden üretilir. Canlı renkte halkalar bebeğinizin duyularını harekete geçirirken, renkleri de öğrenmesine olanak sağlar.

Bebeğinizin minik elleriyle oyuncağı kolayca kavrayıp hareket ettirebilmesi için; halkaların üretilirken fazla ağır olmamasına dikkat edilir. Bazı halkalar dış yüzeyinde çeşitli şekillerde kabartmalar bulunacak şekilde tasarlanır. Böylece miniğiniz o kabartmalara dokunarak farklı yüzeyleri keşfederken, ürünü ağzına sokarak diş kaşıyıcı olarak da kullanabilir. Bazı modellerde halkalar şeffaf tasarlanarak, içerisine farklı renklerde boncuk ya da minik geometrik şekillerdeki objeler yerleştirilir. Böylece bebeğiniz oyuncağı çıngırak gibi sallayıp çeşitli sesler çıkararak eğlenceli zaman geçirir.

Bebeğinize Eğitici Halka Alırken Dikkat!

Her üründe olduğu gibi miniğinize eğitici halka alırken de dikkat etmeniz gereken ilk kural; ürünün kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasıdır. Bebeğinize kaliteli bir oyuncak almak istiyorsanız, öncelikle ürünün güvenilir bir marka olmasına dikkat etmelisiniz. Ürün güvendiğiniz bir markaya ait olsa bile ürün paketine bakarak kullanılan malzemelerin neler olduğunu, ürün içeriğinde zararlı kimyasallar, toksik maddeler ve ağır metaller bulunup bulunmadığını kontrol etmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise ürünün bebeğinizin yaşına uygun olup olmamasıdır. Bazı halkalar sert ve ağır olduğundan küçük yaştaki bebekler halkaları elinde sallarken kafasına çarpabilir. Ayrıca halkaların dizildiği çubuğun bebeğinizin gözünü incitecek ve istenmeyen kazalara sebep olacak kadar ince ya da sivri olmamasına dikkat etmenizde fayda var.

Miniğiniz İçin Güvenilir Marka Bebek Eğitici Halkalar, Uygun Fiyatlarla ebebek Mağazalarında

Ebebek ailesi olarak siz anne ve babaların, bebekleri konusunda ne kadar hassas olduğunu biliyor ve uzman bilgimizle bebeğinizin ihtiyaç duyabileceği tüm ürünleri, sizler için özenle seçerek hizmetinize sunuyoruz. Üstelik bunu yaparken kaliteden asla ödün vermiyor, aynı zamanda bütçenizi de düşünüyoruz. Birbirinden renkli ve kaliteli bebek eğitici halkalar seçkin mağazalarımızda, uygun fiyatlarla sizleri bekliyor. Her bütçeye uygun oyun halkalarını, kampanyalarımızı takip ettiğiniz sürece çok daha ucuza satın alabileceğinizi unutmamanızı ve bizi takip etmenizi tavsiye ederiz.