SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Dişlik

BEBEK DİŞLİK

Diş çıkarma süresince bebeğiniz bulduğu her şeyi ağzına sokacaktır. Çünkü damakları çok kaşınır ve onu oldukça rahatsız eder. Bebeğinizin bu zorlu süreçte rahatlamasını sağlamak için yapacağınız şey, ona bir bebek dişlik almak olacaktır. Bebeğinizin dişleri çıkana kadarki süreçte dişlik ile nasıl rahatladığını gördüğünüzde siz de huzur dolacaksınız.

Bebeğinizin Damakları Kaşındığında Ağzına Neler Alıyor Dikkat Edin!

Bebeklerin diş çıkarma döneminde ağızları çok sulanır. Bu nedenle ağızlarına, damaklarını kaşıyabilecekleri ne varsa sokuştururlar. Anneanneler veya babaanneler meyveleri, sebzeleri dilimleyip torununun eline damaklarını kaşıması için verebilir. Sert, hiçbir şey olmaz diye düşünüp verdiğiniz havuç ya da ayvadan kopan minik bir parça yavrunuzun boğulmasına neden olabilir. Bu dönemdeki kaşıntı aşırı derecede bebeğinizi rahatsız ettiğinden ağzına götürdüğü nesnelere çok dikkat etmelisiniz. Bebeğiniz için daha güvenli olacak bir diş kaşıyıcı almakta yarar var.

Bebek Dişlik Almak Gerekli midir?

Bebeğinize uygun bir diş kaşıyıcı kullanmasını teşvik etmek, diş eti dokusunun parçalanmasına ve dişin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Bazı diş kaşıyıcıların içindeki jel veya su buzdolabında dondurabilir. Diş kaşıyıcısıyla uygulanan soğuk kompres bebeğinizin damaklarına iyi gelecektir. Bebek dişliklerinin farklı dokuları, bebeğinizin ağzına götürüp ısırmasıyla masaj etkisi yaratacak ve rahatlamasını sağlayacaktır. Siz ve bebeğiniz, bu sancılı süreci bebek diş kaşıyıcıları sayesinde rahatça atlatabilirsiniz.

Diş Kaşıyıcı Alırken Neleri Göz Önünde Bulundurmalıyız?

Bebeğinizin kullanması için güvenli olan birçok popüler bebek dişlik vardır. Diş çıkarmak üzere olan damakları kaşımak için tasarlanmış bir diş kaşıyıcı kullanmak, minik bebeğinizin güvensiz nesneleri çiğnemesini önleyecektir. Bebeğinizin ağzından daha büyük diş kaşıyıcıları almanız yararınıza olacaktır. Kopabilecek materyalle üretilen diş kaşıyıcılarını almayın. Bebek dişliklerinin sağlam ve tehlikeli olmayan malzemelerden yapılmış olmasına dikkat edin. BPA ve bebek sağlığı açısından tehdit içeren diş kaşıyıcılarından uzak durun. Bebeğiniz, bu dişlikleri damaklarını kaşımak için ağzına sokacak, unutmayın.

Rahatlatıcı Olduğu Kadar Eğlenceli Diş Kaşıyıcı Türleri

Bebeğinizi diş çıkarma döneminde, birbirinden sevimli diş kaşıyıcıları ile rahatlatabileceğiniz kadar eğlendirebilirsiniz de. Çıngıraklı diş kaşıyıcılarından dişleme halkalarına, içinde jel bulunanlarından silikon parmaklıklara kadar geniş bir yelpazesi bulunan dişlikler, bebeğinizi eğlendirerek damaklarının acısını unutturacaktır.

Sevimli fil diş kaşıyıcısı göbeğine her basıldığında bebeğinizin dikkatini çekecektir. Boncuklu hortumu her döndüğünde ise fil sesi çıkaracaktır. Kitap şeklindeki dişlikler ise bebeğinizin damaklarını kaşırken ona küçük yaşta kitap sevgisi aşılayacaktır. Pusete ve yatağa takılabilen arı diş kaşıyıcının kuyruğunu çektiğinizde titreşimiyle bebeğinizin ilgisini çekmeyi başaracaktır. 24 halkadan oluşan dişlik, bebeğinizin hem oynayabileceği hem de damaklarını rahatlatabileceği bir üründür.  Ebebek’te bulacağınız sevimli hayvan figürleri ve meyveler ile bezenmiş pelüş, silikon ve zararsız plastik malzemelerden üretilen bebek diş kaşıyıcıları, oldukça geniş bir skalaya sahip.

Bebek Diş Kaşıyıcılarının Temizliğine Özen Gösterilmeli

Diş kaşıyıcılar, bebeğinizin diş etlerini yatıştırmak için harikadır. Bebeğiniz için kullanımı güvenlidir. Ancak temizlik konusunda özen gösterilmesi gereken bir üründür. Birçok bebek dişliğini sabunlu bez ile temizlemeniz mümkündür. Sabunun diş kaşıyıcısının üzerinden arındırılması için bol su ile yıkanması oldukça önemlidir. Ağza sokulacak ve çiğnenecek bu ürün, sabunlu kaldığı takdirde bebeğinize zarar verebilir. Silikon malzemeyle üretilen bebek dişlikleri ise yüksek ısıya dayanıklı olduklarından kaynatılarak sterilize edilebilir.

Bebeğinizin Zorlu Diş Çıkarma Döneminde Alacağınız Diş Kaşıyıcıları Uygun Fiyatlarla ebebek’te!

Yavrunuzun ilk dişlerini görene dek, onu birbirinden renkli ve sevimli diş kaşıyıcıları ile rahatlatabilirsiniz. Bebeklerinizin sağlığını ve güvenliğini düşünen markaların ebebek’te bulunan bebek dişlik ürünlerinin yelpazesi oldukça geniş. İnanılmaz fiyatlarla cebinize zarar vermeyen bu ürünleri ebebek güvencesiyle almanız mümkün.