SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Deterjanı

BEBEK DETERJANI

Ebeveynler bebeklerinin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için beslenme, barınma, sevgi gibi temel ihtiyaçlarının giderilmesinin gerekliliğini biliyorlar. Bu sebeple minik yavrularına besin seçerken doğal olmasına, odasının ve uyuduğu yatağın sağlıklı ve güvenli koşullarda olmasına dikkat ediyor ve en önemlisi bebeklerini tüm kalbiyle, şefkatle seviyorlar. Peki bebek büyütürken, bebeğinizin temizlik ihtiyaçlarını gidermek için kullandığınız bebek deterjanı konusunda da aynı hassasiyeti gösteriyor musunuz? Eğer bebek deterjanı seçiminde yeteri kadar dikkatli değilseniz hem kendi sağlığınızı hem de bebeğinizinkini tehlikeye atıyorsunuz.

Bebek Çamaşırı Deterjanı Seçerken Dikkat, Temizlik Yapayım Derken Hastalığa Davetiye Çıkarmayın!

Kadınlar temizlik uğruna deterjanlara dünyanın parasını harcayarak evlerini deterjanlarla dolduruyorlar. Üstelik bulaşık ve çamaşırlarının daha da temiz olması için bu ürünleri bol bol kullanmaktan çekinmiyorlar. Ancak pahalı deterjanın iyi deterjan anlamına gelmediği gibi bol deterjan kullanmanın da daha temiz olacağı anlamına gelmediğini bilmemiz gerekmektedir. Deterjanlar, özellikle de bebek çamaşırı deterjanı ciltle temas etmesi halinde cildin yağ tabakasının dengesini bozarak deriyi kurutur. Bu durum zamanla dermatit başta olmak üzere birçok cilt hastalığına sebep olabilir. Sadece temas değil, soluma ile ya da iyi durulanmayan bulaşıklarla ağız yoluyla deterjanın vücuda alınması da kalp, akciğer ve mide başta olmak üzere ciddi sağlık problemlerine yol açmaktadır.

Yetişkinlerde bile ciddi sağlık problemlerine sebep olan deterjanlar, bebeklerin hassa bünyesine çok daha fazla zarar verirler. Bu nedenle bebek çamaşırı deterjanı konusunda ekstra hassas olmanız ve bebeklerin temizliğinde kullanacağınız deterjanları seçerken dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bebek Çamaşır Deterjanı Hangi Özellikleri Taşımalıdır?

Bebek çamaşır deterjanı ham petrolden üretilmiş sentetik malzemeler içermemelidir. Bağımsız ve güvenilir test kuruluşlarında klinik testlerden geçmiş olmalıdır. Hassas ciltlere uygun ve enzim içermeyen formülle üretilmiş olmalıdır. Bebek çamaşır deterjanı içeriğinde GDO (genetiği değiştirilmiş organizma), fosfat, paraben, SLS (Sodyum lauril sülfat), zararlı kimyasallar, ağır metaller ve toksik maddeler bulunmamalıdır. Çünkü bu maddeler solunum, temas ve ağız yoluyla miniğinizin vücuduna girerek hastalıklara sebep olabilecek kadar tehlikelidir. Ürünün hipoalerjenik olması da aranan bir özelliktir. Hipoalerjenik ürünler ciltte tahriş ve alerji oluşumunu engellemektedir.

Bebek çamaşır deterjanı sıvı ve toz olmak üzere iki şekilde formüle edilmektedir. Sıvı bebek deterjanı, toz deterjanlara göre daha çok tercih ediliyor. Bunun en önemli sebebi ise; sıvı deterjanların daha kolay durulanması ve hem bulaşık hem de çamaşırlarda kalıntı bırakmamasıdır. Konsantre formül seçeneği ile sıvı bebek deterjanlardan çok daha etkili temizlik sonuçları alabilirsiniz.

Bebek Yumuşatıcı İle Bebeğinizin Yumuşak Teniyle Uyumlu Yumuşacık Çamaşırlar

Yıkanmayla sertleşen çamaşırlar, bütün gün giysileri içerisinde bir o yana bir bu yana dönen, emekleyen, koşan bebeklerin yumuşacık ve hassas cildini tahriş edebilir, hareket kabiliyetini sınırlayabilir. Bu nedenle bebeklerin giysileri, en az kendi ciltleri kadar hassas, yumuşak ve esnek yapıya sahip olmalıdır. Bebek yumuşatıcısı sayesinde yıkanma ile sertleşip, kalıp gibi olan çamaşırlara son verebilirsiniz. Hassas ciltler için özel olarak geliştirilen formülü ile cilde uyum sağlayan bebek yumuşatıcılarını güvenle kullanabilirsiniz. İçeriğinde zararlı kimyasallar bulunmayan bebek yumuşatıcı çeşitleri hipoalerjenik özelliğiyle sıvı olarak üretilmekte ve dilerseniz konsantre seçeneği size sunulmaktadır.

Miniklerin Sağlığı için En İyi Bebek Deterjanları ebebek’te

Bebeğinizin biberon, tabak, kaşık gibi beslenmede kullandığı malzemeleri güvenle yıkayabileceğiniz hem renkli hem de beyaz çamaşırlarında güvenle kullanabileceğiniz en iyi bebek deterjanları için ebebek mağazalarını ziyaret edin. Güvenli kuruluşların dermatolojik testlerinden geçmiş, güvenilir, kaliteli, doğal içerikli dünya markası bebek deterjanı çeşitlerini, ebebek’te bir arada görüp ihtiyacınız olan ürünü tereddüt etmeden seçebilirsiniz. Uygun fiyatları ve kalitesiyle ebeveynlerin en uğrak yeri olan ebebek’te, kampanyaları takip ettiğiniz sürece çok daha ucuza alışveriş yapabileceğinizi unutmayın.

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo