Bebek Yaka-Nazar İğnesi

0 ürün bulundu

BEBEK YAKA-NAZAR İĞNESİ

Hepiniz nazar kelimesini duymuşsunuzdur. Belki bunca zaman inanmıyordunuz ya da dikkate almadınız. Ancak bir bebek sahibi olduğunuzda kendinizi bu konu hakkında daha fazla düşünürken bulmanız mümkündür. Bebeklerimiz korunmasız ve savunmasızdırlar. Biz de bu nedenle bazı insanların minik bebeğimize kötü enerji vereceklerinden endişelenebiliriz. Bu durumda onu korumak adına, kökeni ta eskilere dayanan nazarı önlemek için bebek iğnesi takmak isteyebiliriz.

Nazar Nedir, Neden Bebeğimiz Nazar Olur?

Nazar inancının kökeni, Sümerler’e hatta eski Mısır’a kadar dayanmaktadır. İnanca göre, insanların olumsuz düşünceleri gözler aracılığı ile bir başka kişiye geçebilir. Bu durum aslında daha çok enerji ile ilişkilendirilmektedir. Nazar inancında, birine karşı beslenen hayranlık ve aşırı beğenme sonucu kişi, istemsiz bir şekilde beğendiği kişiye negatif enerji gönderebilir. Bu negatif enerji sonucunda da beğenilen kişi sebepsiz yere hastalanıp huzursuzlanabilir. Hatta inanışta bu enerji sadece insanlara değil, nesnelere de etki edebilmektedir. Bazı kişilerin bakışlarıyla bardağı kırdığı ya da aynayı çatlattığı iddia edilmektedir.

Yeni bir bebek sahibi olunduğunda yakın ya da uzak birçok insan bebek görmeye gelir. Ya da kalabalık bir ortama girdiğinizde bebekli olduğunuz için daha çok ilgi çekebilir, tüm bakışları üzerinize toplayabilirsiniz. Bu kadar göz önünde olunduğu için de, etraftaki olabilecek hayranlık ya da kıskanç dolu bazı bakışların sizi ya da bebeğinizi rahatsız edebileceğinden korkabilirsiniz. Bu durumda çözüm, eve kapanıp kimseyle görüşmemek olamayacağı için de bebeklerini korumak isteyen anne ve babalar, bebek nazar boncuğu alıp bebeklerine takarak içlerini rahat ettirirler. Eğer siz de bu inanışa sahipseniz, ebebek’te bulunan bebek iğnelerine bakıp zevkinize uygun olan birini alarak bebeğinizi nazardan koruyabilirsiniz.

Nazar Boncuğu Nedir, Bebek İğneleri Bebeğimizi Nasıl Korur?

Nazar, kelime anlamı olarak Arapça’da göz anlamına gelmektedir. Nazar boncukları da bildiğiniz üzere göz şeklindedir. Bir insanla tanıştığınızda ilk baktığınız yeri gözleridir; çünkü gözler insanların iletişimindeki ilk araçtır. Hatta bir üzüntümüzde ya da sevincimizde kullanılan “mutluluğu gözlerinden okunuyor” ya da “üzüntüsü gözlerinden belli oluyor” cümleleri de gözlerin kalbimizin aynası olduğunu anlatmaya yetmektedir.

Türklerdeki nazar inancı aslında şamanizme dayanmaktadır. O zamanlarda, kötü enerji anlamına gelen nazardan korunmak amaçlı at nalı ve akik taşı gibi nesneler de kullanılmaktaydı. Ancak günümüzde nazardan korunmak amaçlı en çok kullanılan nesne nazar boncuklarıdır. Nazar boncukları mavi renktedir. Bunun sebebi ise mavinin kötü enerjiyi emdiğine inanılmasıdır. Bu mavi boncuğun üzerine ise beyaz, sarı, mavi ve siyah renklerle göz sembolü yapılmıştır. Bu inanışa sahip kimseler de bu nazar boncuklarını iğne aracılığı ile bebeklerine takarak olumsuz enerjilerden koruyabilirler. Bebek iğneleri, Türk geleneğinde eskiden beri kullanılmakta olup, günümüzde hala popülerliğini korumaktadır.

Nazar Bebeğimizi Nasıl Etkileyebilir?

Bebeğimiz sürekli sebepsiz yere ağladığında, geceleri veya gündüzleri iyi uyuyamadığında, geceleri ağlayarak uyandığında, sürekli huzursuz ve aksi olduğunda, yemeden içmeden kesildiğinde ve sürekli hasta olduğunda ailelerin aklına ilk olarak nazar gelmektedir. İnsanlardan gelen negatif enerjinin bebeğimizde bu tip etkiler bırakmasından korktuğumuz için de bebeğimize nazar boncuğu takmak isteriz. Bebek nazarlık taktığında ise kendimizi huzurlu hissederek tüm olumsuzluklardan korunduğunu düşünürüz.

ebebek’teki Bebek İğneleri Çok Havalı

Bebeğinizin tüm kıyafetlerinin üzerine takabileceğiniz bebek iğnesi, daima göz önünde olacaktır. İster kızınız isterseniz de oğlunuz için uygun olan nazar iğnelerini ebebek’te bulabilirsiniz. Kızınız için pembe renk, oğlunuz içinse mavi renkli olanlardan satın alabilirsiniz. Ebebek’teki nazar iğneleri; yanında uğur böceği, gülen yıldız, emzik, bebek arabası, çiçek, kuzu, balık, kelebek ve yelken şeklinde ya da boy yazılı figürler bulundurmaktadır. 14 ayar altın kaplama olan ve quartz bazlı kimyasal içermeyen mine ile kaplanmış bebek iğneleri, iğnenin açılıp bebeğinize batmaması için emniyet kilidi bulundurmaktadır. Böylece iğnesi bebeğinizin elbisesi üzerindeyken kafanız rahat edecektir. Üstelik ebebek’te altın bebek iğnesi fiyatları oldukça makul düzeydedir. Üstelik iğne dışında, 927 ayar gümüş ve 14 ayar altın kaplamalı uğur böcekli ve nazar boncuklu bileklikler alıp bebeğinize takabilirsiniz. Bu şekilde hem sizin kafanız rahat olur hem de bebeğinizin giysilerine şıklık katmış olursunuz

'