Bebek Tedavi Ürünleri

0 ürün bulundu

BEBEK TEDAVİ ÜRÜNLERİ


Ebeveyn olarak en çok korktuğunuz şey, yavrunuzun hasta olmasıdır. Onun hasta olmaması için beslenmesinden giyim ve bakımına kadar her şeyine dikkat edersiniz. Ancak ne kadar dikkat ederseniz edin, bebeğiniz yine de bir şekilde hasta olup rahatsızlanabilir. Böyle bir durumda evham yapmak yerine duruma nasıl müdahale etmeniz gerektiğini öğrenmek ve uygulamak daha yerinde olacaktır. Bebeğiniz hasta olduğunda elbette doktoruna götürmelisiniz, ancak bazı basit problemlerde nasıl davranılacağını bilmek ya da önemli durumlarda erken müdahalede bulunmak bebeğinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle evinizde bulunduracağınız bebek tedavi ürünleri sizin için büyük bir kurtarıcı olabilir.


Ebeveynlerin Büyük Korkusu, Yüksek Ateş!


Bebeklerin bağışıklık sistemi biz yetişkinlere göre çok daha zayıftır. Bu nedenle bakımları büyük özen gerektirir. Anne-babalar için bu dönemlerdeki en korkutucu şey ise yüksek ateştir. Ateş, her ne kadar çoğu zaman zararsız ve tehlikesiz olsa da önlem alınmadığı ve bilinçli olunmadığı takdirde geri dönüşü olmayan zararlara da yol açabilir. Bu nedenle ebeveynler bu konudaki gerekli tedbirleri almalı ve bilinçli olmalıdır.


Evinizde bulunduracağınız bebek tedavi ürünlerinden olan ateş düşürücü bantlar, bazı zamanlarda hayat kurtarıcı olabilir. Eskiden bebeklerin ateşi çıktığında ve üşümekten titrediklerinde, aileler yavrularının üşüdüğünü sanıp üst üste giydirirlerdi. Ancak günümüzdeki anne-babalar artık bu konuda daha bilinçliler. Günümüz ebeveynleri bebeklerinin ateşi yükseldiğinde derhal onları fazla giysiden arındırıp hemen ıslak havlu ile müdahale ederler. Ancak bu zahmetli ve zaman isteyen bir iştir. Üstelik ıslak havlu sürekli kıpırdayan bebeğinizin vücudunda durmayıp sürekli kayacaktır. Eğer elinizin altında bant şeklinde olan ateş düşürücünüz varsa işiniz çok daha basittir. Yapışkanlı yapısı sayesinde yavrunuzun vücudundan kaymayacak bu bantlar, yavrunuzu serinletip ateşini hızla düşürecektir.


Bu Bantlar Sadece Ateş İçin Değil, Sıcak Yaz Günlerinde Ferahlatmak İçin de Kullanılabilir


Yavrunuzun ateşini düşürmek için evinizde bulundurduğunuz bu bantlar, yazın bunaltıcı sıcaklarından bunalan yavrunuzu serinletmek amacıyla da kullanılabilir. Çünkü bu ürünler reçete ile satılmaz ve ilaç değildirler. Bu nedenle başka ilaçlarla birlikte kullanılmasında da herhangi bir sakınca yoktur. Hatta sadece çocuklar için değil yetişkinler için de kullanılabilir. Ancak yetişkinlerin gözetiminde kullanılacak olan bu bantları, üzerinde yazan kullanma talimatına göre uygulamalı; huzursuzlanan, ağrısı olan, 39 derece ve üzeri ateşi olan yavrunuzu mutlaka bir hekime götürmelisiniz.


Gaz Giderici Çekirdekler ile Gaz Sancısına Son!


Yavrunuzun sıkça başına gelebilecek bir diğer sağlık problemi ise elbette ki gaz problemidir. Bebekler çok sık gaz problemi yaşarlar. Bazen emziren annelerin yediği yiyecekler bu problemin daha sık yaşanmasına sebep olabilir. Biz yetişkinlerin bile sancısına dayanamadığı bu problem, elbette ki minik bebeklerimizi de oldukça huzursuz eder. Birçok açıdan faydalı olan kiraz meyvesinin çekirdeklerinin hiç bu konuda faydalı olabileceğini düşünmüş müydünüz? İster patik isterseniz de kemer şeklinde satın alacağınız pamuklu kumaş içerisine konmuş kiraz çekirdeklerini fırında ısıtarak, yavrunuzun ayak ya da bel bölgesine kompres yapabilir, sancısının kesildiğine şahit olabilirsiniz. Böylece sürekli huzursuzlanan bebeğiniz rahatlar ve güzel bir uyku çeker. %100 doğal malzemelerden üretiliyor olması da aklınızda soru işaretleri oluşmasını engeller.


Her Evde Bulunması Gereken Tedavi Ürünü: Yara Bantları


Her evde mutlaka bir ecza dolabı vardır. Ancak bir çocuğunuz varsa, ecza dolabınızın içerisinde bulunan tedavi ürünlerinin çeşitliliğine daha bir özen gösterirsiniz. Afacan bebekleriniz gün geçtikçe hareketlenirler. Yavaş yavaş emeklemeye, ardından tutunup kalkmaya, son olarak yürüyüp koşuşturmaya başlarlar. Böyle hareketli çocukların ev içerisinde görünmez küçük kazalara maruz kalması kaçınılmazdır. Bu durumlarda yaraya ilk müdahaleyi yapabilmek, yavrunuzun mikrop ve enfeksiyon kapmaması için oldukça önemlidir. Evinizde, bu yaralara yapıştıracağınız bantlar ya da spreyler bulundurmak çocuğunuzun yarasının daha çabuk iyileşmesini sağlar.


İlk Müdahale İçin Gerekli Tüm Bebek Tedavi Ürünleri için Doğru Adres ebebek!


Kaçınılmaz hastalıkların ya da görünmez kazaların önlemini almak ebebek ile çok kolay. Bütçenizi zorlamayacak fiyatlarıyla her çocuklu evde muhakkak bulunması gereken bebek tedavi ürünleri neden sizin evinizde de olmasın. Elinizin altında bulunması sizi rahatlatacak bu ürünlere tek tık ile hemen sahip olun, indirim fırsatlarını kaçırmayın!

'