SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Sallanan Oyuncaklar

BEBEK SALLANAN OYUNCAKLAR

 

Gün geçtikçe piyasaya birçok yeni oyuncak sürülüyor. Bu oyuncakların çoğunu, bebeklerin gelişim evrelerini daha iyi tamamlayabilecekleri ve eğitimlerine katkı sağlayacak oyuncaklar oluşturuyor. Ancak bazı oyuncaklar vardır ki, uzun yıllardır hem çocuklara faydalı olmuş hem de onların gözdesi olmayı başarmıştır. Bu oyuncaklardan birinin, muhtemelen sizin de bebekliğinizde sahip olduğunuz bebek sallanan oyuncaklar olduğunu söyleyebiliriz. Sizin zamanınızda belki bu kadar çeşidi yoktu; ancak eminiz hatırlarınızı biraz kurcalayacak olursanız, o en güzel vakit geçirdiğiniz zamanların önemli bir kısmını, o sallanan salıncaklarda geçirdiğiniz zaman dilimlerinin oluşturduğunu keşfedebilirsiniz.

 

Sallanan Oyuncaklar Bebeklere Ne Gibi Fayda Sağlar?

 

Geçmişte sizin böyle bir oyuncağınız olmamış olabilir. Ancak şimdi bu tip oyuncaklara ulaşmak eskisinden çok daha kolay. Üstelik sallanan oyuncakların bebeğiniz üzerinde birçok faydası vardır. Zaten bu faydaların neler olduğunun farkına vardığınızda hemen bir adet edinmek isteyeceksiniz.

 

Bebeğinizi Rahatlatır: Sallanan oyuncaklar bebekleri rahatlatmanın en güzel yollarından biridir. Özellikle otizm gibi duyusal bozukluğa sahip olan çocuklar için sallanmak, onları sakinleştirecek bir eylem olacaktır. Keza çok hareketli hiperaktif bebeklerinizin bu oyuncaklarla sallandıklarında nasıl sakinleştiklerini gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Özellikle uyku öncesi enerjileri artan bebeklerinizi uykuya hazırlamak için, bu oyuncaklarla sallanmalarına olanak sağlamak sizin adınıza da harika bir yöntem olacaktır.

 

Dengesini Geliştirmesine Olanak Tanır: Bebeğiniz emeklemeye, ardından ilk adımlarını atmaya başladıysa, artık denge kurmayı da başarıyor demektir. Ancak bu oyuncaklar bebeğinizin bu becerisini geliştirmesine olanak sağlayacaktır. Kollardan tutup ileri geri sallanan bebeğiniz, aynı zamanda düşmemek için efor sarf edecektir.

 

Kaslarını Geliştirir: Sallanan oyuncaklar bebeğinizin vücudundaki birçok kası harekete geçirecektir. Bebeğiniz oyuncağına oturacak, kollardan tutunacak ve oyuncağı hareket ettirebilmek için kendini ileri geri itecektir. Böylece bacak ve karın kasları harekete geçecektir. Düşmemek için sıkı sıkıya tutunmaları da ince motor gelişimlerine destek olacaktır.

 

Yaratıcılıklarını Geliştirir: Bebeğiniz sallanan oyuncağı ile bir ileri bir geri sallanırken, aynı zamanda hayal gücünü de konuşturacaktır. Belki bir korsan, bir kaptan veya suçluları yakalayan bir polis olacaktır. Böylece bebeğiniz senaryolar yazıp oyun kuracak, aynı zamanda dil becerisini de geliştirmiş olacaktır.

 

Ebeveynlere Zaman Sağlar: Sallanan oyuncaklar sadece bebeklere değil, anne-babalara da fayda sağlıyor. Evde yapmanız gereken birkaç iş var ve çocuğunuz buna fırsat vermiyorsa, eline telefon veya tabletinizi vermek yerine ona sallanan oyuncağını sunabilirsiniz. Çocuğunuz bu eğlenceli oyuncağı reddetmeyecektir. Üstelik bu oyuncakla birlikte sakinleşecek, o sakinleşince siz de rahatça işinize odaklanabileceksiniz.

 

Sallanan Oyuncak Modelleri Nasıldır?

 

Bebeğinize alacağınız sallanan oyuncaklar, farklı malzeme ve model seçenekleriyle siz ebeveynlerin seçimine sunulmaktadır. İster pelüş ister plastik isterseniz de ahşap modellerinden birini seçebilirsiniz. Farklı hayvan figürleriyle tasarlanmış bu oyuncaklar arasında sallanan at en sık işlenen figürdür. At oyuncağı ile bebeğiniz kendini Red Kit gibi hissedebilir, çok sevdiği çizgi filmi büyük bir heyecanla canlandırabilir. Bu sallanan atların da plastik ve ahşap gibi seçenekleri mevcuttur.

 

Ebebek’ten satın alabileceğiniz bazı pelüş modelleri, yumuşacık yapıları ve emniyet kemerleriyle bebeğinizin en iyi arkadaşı olacaktır. Ahşap tabanındaki ayaklık sayesinde ekstra güvenlik sağlayan bu sevimli oyuncağın, sol ayağına basıldığında müzik de çalıyor. Ayı ve kuzu gibi sevimli hayvan seçenekleriyle bu sallanan oyuncaklar, 1 yaş üzeri bebekleriniz için uygun olacaktır. Üstelik bebeğinize hayvan sevgisini de aşılayacaktır. Alacağınız plastik bebek sallanan sandalye modeli, bebeğinizi sallandırmasının yanı sıra ters çevirdiğinizde oturmasına da olanak sağlıyor. Böylece iki işlemi birden görebilen bu oyuncak, bebeğinizin daha çok kullanmasını ve işlevsel olmasını sağlayacak. Sallanan at, içeriğindeki kilit sistemi ile hem sallanan hem de tekerlekli oyuncağı bir arada sunuyor. Hem ana kucağı hem de sallanan sandalye moduna geçebilen kullanışlı ürünler yine ebebek’te!

 

Bebek Sallanan Oyuncak Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Bebeğinize alacağınız sallanan oyuncağın, plastikse zararsız ham maddelerden üretilmiş olmasına, keskin kenarların bulunmamasına ve devrilmeyecek bir şekilde tasarlanmış olmasına dikkat edilmelidir. Ekstra güvenlik için kemerli modeller tercih edilebilir. Ahşap model alacaksınız üzerindeki boyaların su bazlı olmasına dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin içinde daha uzun ve daha keyifli vakit geçirmesi için müzikli olanlar tercih edilebilir. Keza daha uzun süre durmasını diliyorsanız, pelüş modelleri tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz modellerin bebeğinizin yaşına uygun olmasına ve uygun güvenlik önlemlerinin bulunmasına da ekstra özen gösterilmelidir.

 

Tüm bu güvenlik standartlarına uygun, güvenilir markalara ait bebek sallanan oyuncaklar geniş fiyat aralıklarında sizin tercihinizi bekliyor. Sürpriz indirimlerle daha uygun fiyatlara alabileceğiniz bu ürünleri kaçırmayın!

 

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo