Bebek Halı

4 ürün bulundu

BEBEK HALI

Evimizin vazgeçilmez aksesuarlarından biri halılardır. Renkleri, desenleri ve verdiği sıcacık his ile kendimizi daha huzurlu hissederiz. Özellikle bebeğiniz emekliyor ya da yürüyorsa halılar kurtarıcınız olur. Kış aylarında bile yerde oturmak isteyen bebeğinizi hem soğuktan korur hem de evinize ve odasına şıklık ve konfor katar. Bebeğinize alacağınız özel bir bebek halı ile odasının daha sıcak olmasını ve bebeğinizin orada daha fazla vakit geçirmesini sağlarsınız.

Bebeğinizin Odasını Hazırlamak Hem Zevkli Hem de Dikkat Gerektiren Bir İş

Hamileliğiniz süresince heyecanla bebeğiniz için hazırlık yaparsınız. Kıyafetler, bebek arabası, oyuncaklar derken sizin için en heyecan verici kısım bebek odası olur. Kaliteli mobilyalar, renkli perdeler, şık fotoğraf çerçeveleri ile bebeğinizin odası evinizdeki favori odanız olur. Tüm bu eşyaları seçerken dikkat etmeniz gereken şey, bebeğinizin sağlığına uygun olmasıdır. Ayrıca bebeğiniz gününün büyük çoğunluğunu burada geçirecek ve uyuyacak. Bu yüzden tehlikeli ürünler bulundurmadan, onun dikkatini de çok dağıtmayacak eşyalar seçerek daha keyifle vakit geçirmesini ve huzurla uyumasını sağlayabilirsiniz.

Kolay Temizlenebilir Bebek Halısı ile Bebekler Daha Sağlıklı

Tüm ev eşyalarının içinde halılar, sadece evinizin değil, bebeğinizin odasının da önemli bir parçası. Bebeğinizin mobilyalarını yerleştirdikten sonra ilk alacağınız şey halı olur. Bebek odasına halı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar söz konusu. Bebek söz konusu olunca hijyen, önem sırasında birinciliğe oynar. Sürekli yerde gezen bebeğinizin sağlığını korumak için her seferinde ellerini yıkayamazsınız. Sürekli bir şeyleri ısırma ve yalama eğilimde olan bebeğinizi henüz çok küçük olduğu için uyarsanız bile engelleyemezsiniz. Halı, yapısı gereği kiri ve tozu bünyesinde toplar. Bu yüzden hijyeni kolay sağlanan halıları tercih ederek bebeğinizin sağlığını koruyabilirsiniz. Evdeki kiri, iplikleri arasından halının dibine kadar indirmeyen ve dolayısıyla temizlenmesi çok kolay olan teflon halıları sadece bebeğinizin odasında değil tüm evinizde kullanabilirsiniz. Bebeğiniz tüm gün yerlerde, halının üstünde gezecek, oyunlar oynayacak ve bazen yerlere bir şeyler dökecek. Kolay temizleyebilir özelliği sayesinde teflon halılar bebeğinizin odası için çok ideal olacaktır. Temizliği kolay olmayan, uzun tüylü, kafiye ya da peluş yapıdaki halıları bebeğinizin odası için tercih etmeyin. Hem alerjik bünyeye sahip olan bebekler için hem de hijyeninin kolay sağlanmamasından dolayı bu tarz kumaşa sahip halılar bebek odası için uygun değildir. Çocuk odası halısı alırken önemli olan yeteri kadar yumuşak olması ve sürekli yerde vakit geçiren bebeğinizi sıcak tutması olacaktır.

Çamaşır Makinesinde Yıkanan Halılar ile Zamandan Tasarruf Edin

Ebeveynlerin kısıtlı vakitlerinin kurtarıcısı olan çamaşır makinesi ile artık temizlik daha kolay. Çamaşır makinesinde yıkanabilir özelliği olan çocuk halısı sayesinde gerektiği zaman halıyı yıkayarak bebeğiniz için kolaylıkla hijyen sağlayabilirsiniz. Halı yıkama makineleri ile de temizleyebileceğiniz halıları tercih ederek kirlendiği zaman kolaylıkla hijyenini sağlar, gönül rahatlığıyla bebeğinizin yerde oynamasına izin verebilirsiniz. Antibakteriyel halıları tercih ederek evdeki mikropların halıya işlemesine engel olur, bebeğinizin sağlığını korursunuz. Kaymaz tabana sahip halılar ile evin içinde koşturan bebeğinizin tehlikeli bir şekilde yere düşmesini ve zarar görmesini engellersiniz. Eğer kaymaz tabana sahip değilse halınız, bu özelliği taşıyan bazı aparatlar sayesinde evdeki tüm halıların kaymasını engelleyebilirsiniz.

Rengârenk ve Farklı Desenli Bebek Halıları ile Bebeğiniz Çok Mutlu Olacak

Yün ya da tiftik gibi bebeğinizin cildini kaşındıracak ipliğe sahip halıları hem bebek odası hem de eviniz için tercih etmemenizde fayda var. Daha çok pamuk ağırlıklı ipliğe sahip, yumuşak ve hafif olan halılar ile bebeğiniz odasında daha keyifli vakit geçirecek. Bunların yanında bebeğinizin dikkatini çekecek desenlere sahip olan halılar ile oyunlar oynayabilir, hayal gücüne destek sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz şehir ve yol desenli halılarda arabalarını sürecek, hayvan desenli halılarda farklı hayvanları öğrenecek, harita desenli halılarda ülkeler arası uçaklar uçurarak odasında oyun oynamanın tadına varacak. Bunların yanında en sevdiği çizgi film karakterinin desenine sahip halılar sayesinde odasına farklılık katacaksınız.

Farklı renk ve desenlerdeki çocuk odası halı modelleri için sitemize göz atmayı unutmayın. Her bütçeye uygun fiyatları ve kalitesiyle tüm bebek halı çeşitleri ile bebeğinizin odasına farklı bir hava katacaksınız.