Ayaklı Mama Sandalyesi

0 ürün bulundu

AYAKLI MAMA SANDALYESİ

Bebeklerde güven duygusunun temelleri ilk iki yaşta atılır. İlk altı yaş içerisinde ise bu duygunun bebekte yerleşmesi ve karakterinin bir parçası olması beklenir. Ebeveynlerin bu süreçte bebeklerini desteklemesi gerekmektedir. Anne ve babalar bebeklerine yaş ve gelişim özelliklerine uygun bazı sorumluluklar vererek, onlara başarı duygusunu tattırarak, bebeklerinin kendilerine olan güvenini artırabilirler. İşe bebeğinizin kendi temel ihtiyaçlarından biri olan beslenme ihtiyacını, kendi giderebileceği ortamlar yaratarak başlayabilirsiniz. Bu süreçte ayaklı mama sandalyesi; bebeğinizin en önemli destekçisi, sizin ise en iyi yardımcınız olacaktır.

Mama Sandalyesi ile Özgür Bireyler Yetiştirin?

Bebekler ayrı bir birey olarak dünyaya geldiler ve ne kadar küçük olurlarsa olsunlar başarabilmek, kendi işlerini kendileri yapabilmek isterler. Bunun için uygun şartlar sağlanarak, kendilerine yaşlarına uygun sorumluluklar vermemiz ve onları özgür bırakmamız gerekir. İşe yemek yemeyle başlamak hem başarabilme hem de karnını doyurmanın verdiği haz ile birlikte, karakter oluşumunda çok daha etkili olacaktır. Ancak annelerin bu konuda bazı tedirginlikleri var ve bu tedirginliklerinde haksız da sayılmazlar. Mesela bebeğiniz kendi yemeğini yemeye başladığında ilk zamanlarda etrafı çok fazla kirletecek, yemekleri dökecek ve sıçratacaktır. Bu durumda büyüklerin “Aman dökme, dur sıkma, bırak atma, sakın düşme…” vb. engelleyici bir tavırla tepelerinde bekleyip müdahale etmeleri, istenen davranışın aksi bir durumun ortaya çıkmasına sebep olur. Bebekler kendine güvenemeyen, tamamen dış güdümlü ve başkalarına bağımlı bireyler haline gelebilirler. Bu soruna ayaklı mama sandalyesi ile pratik ve kesin bir çözüm getirebilirsiniz.

Neden Ayaklı Mama Sandalyesi Almalıyım?

Bebekler ayaklı mama sandalyesinde yemek yediklerinde, yemek masasında kendilerine de ait bir yer olduğunu görür ve ailenin bir parçası, özgür bir bireyi olduğunu anlar. Ayaklı sandalye bebeğin boyunun masaya yetişmesini ve diğer bireyleri net bir şekilde görüp, sofraya dahil olmasını sağlar. Ayrıca mama sandalyesi üzerindeki bebek, sandalyenin emniyet kemeri sayesinde düşme tehlikesi yaşamayacak ve güvenle oturacaktır. Bebeğiniz yemeğini dökse bile koruyucu masa ve tepsi ile etraf değil sadece kendi alanı kirlenecektir. Ayaklı sandalyeler sadece yemek yerken değil, siz başka bir işle meşgulken de bebeğinizin yanınızda güvenli bir şekilde oturabileceği, masa üzerinde oyun oynayabileceği, resim gibi etkinlik ve aktiviteler yapabileceği, hatta üzerinde güvenle uyuyabileceği bir ortam yaratır. Bu nedenle ayaklı mama sandalyesi hem bebekler hem de ebeveynler için önemli bir ihtiyaçtır.

Bebekler İçin Kullanışlı, Ayaklı, Katlanabilir Mama Sandalyeleri ve Özellikleri

Bebekler için özel olarak tasarlanmış ayaklı mama sandalyelerinde en önemli özellik ayaklarının farklı boy kademelerine ayarlanabilir olmasıdır. Bu özellik bebeğin yemek yiyeceği masaya uygun yüksekliğe ayarlanıp, aile bireyleriyle birlikte sofraya dahil olmasını sağlamaktadır. Ürün ayaklarının açısı, sandalyenin devrilmesine imkân vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Bazı ürünlerin üzerinde bulunan, yüksekliği ayarlanabilen ayak dayama kısmı sandalyenin küçük yaşlardan itibaren kullanılmasını sağlamaktadır. Katlanabilir mama sandalyeleri ise ürünün kolayca bir odadan başka bir odaya taşıyabilmenizi, ürünün ayaklarında bulunan tekerlekler ise kolayca yer değiştirmesini sağlamaktadır. Farklı kademelerde yatırma özelliğiyle tasarlanan katlanabilir mama sandalyeleri, bebeklerin rahatça uzanıp oynayabileceği hatta uyuyabileceği bir mekân yaratır. Ürün modellerinde, bebeklerin güvenliğini sağlamak adına mutlaka emniyet kemeri bulunur.

Üzerinde yemek yenen katlanabilir mama sandalyeleri, besin kalıntılarından dolayı bakteri üretmeye elverişli bir ortamdır. Bu nedenle ürünler bakteri oluşumunu en aza indirebilmek için kolay silinebilen, yıkanabilir kumaş ve yüzeylerden oluşmaktadır. Sandalye üzerindeki tepsi masa kısmından kolayca çıkıp, makinede ya da elde yıkanabilecek özellikte üretilmiştir.

Bebeğiniz İhtiyaçlarını Karşılayacak En Uygun Mama Sandalyeleri ebebek’te!

Bebeklerin güvenliği ve sağlığı söz konusu olduğunda asla taviz vermeyen ebebek ailesi, ayaklı mama sandalyesi konusunda da oldukça hassas. Dünyaca ünlü, güvenilir markalara ait ürün çeşitleri, sizin için özenle seçildi ve mağazalarımızda yerini aldı. Piyasada görebileceğiniz en uygun mama sandalyeleri ebebek’te sizleri bekliyor. Ürünlerimizi incelemeden mama sandalyesi almayın.
'